Seo Uyumlu Makale Nedir ?

Bu yazımda Seo Uyumlu Makale nin ne olduğunu ve nasıl yazıldığından bahsedeceğim.

SEO Nedir?

Seo (Search Engine Optimisation) yani Türkçe anlamı “Arama Motoru Optimizasyonu” dur. Yani aramalarda üst sıralara yükselmek için yapılan bir çalışmadır.

Makale Yazmanın SEO’ya Etkisi Nedir ?

Yazılan bir makalenin aramalarda üst sıralarda yer alması için sitemize sık sık makale girmek gerekmektedir. Yazılarımız hiçbir şekilde kopyala yapıştır yapılarak yazılmaması ve makalelerin özgün olması gerekmektedir ayrıca makalenin kullanıcıya sağladığı yararın da seo uyumlu makale yazarken dikkat edilmesi gereken etkenlerdir.

Sosyal Medya SEO’ya Bir Etki Sağlar Mı?

Sosyal medya günümüzde herkesin hayatında oldukça önemli bir yer alıyor. Google’ın değişen algoritmaları ile Sosyal Medya, Seo’nun vazgeçilmez parçasıdır.

Sitenize Facebook, Twitter ve Google+ gibi sosyal ağlar ile yapılan paylaşımların,yorumların ve beğenilerin de Google aramalarında sıraları oldukça etkili bir rol üstleniyor.

Şimdilik Seo Hakkında Genel Bilgiler verdim şimdi de seo uyumlu makale nasıl yazılır sorusunun cevabını da sizlerle paylaşmak istiyorum.

SEO Uyumlu Makale Yazmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Öncelikle şunu söylemek istiyorum yazdığımız herhangi bir makalenin kullanıcılara faydalı bir bilgi mi yoksa öylesine yazılıp geçiştirilmiş bir makale mi olup olmadığını aldığı son güncellemeler ile Google bunu rahatlıkla algılıyor. Mesela Google yazılan makalenin en az 300 kelime olmasına dikkat ediyor. Mesela şöyle diyebilirim sitenize giren ziyaretçinin makalenizi 3 dakikadan daha az bir sürede okuması Google’a göre ziyaretçinizin makalenizden yararlanmadığı anlamına gelmektedir Ziyaretçinizi sitenizde ne kadar uzun tutar ve memnun kalmasını sağlarsanız Google’dan geçerli notu alırsınız.

Google’da SEO Uyumlu Makale Yazmak İçin Ne Yapmak Gerekir

Makalenizin Başlık Kısmı

Seo uyumlu makale yazmak için makalenin başlığı mutlaka anahtar kelimeniz ile başlamalıdır ve başlığınız en az 3 kelimeden oluşmalıdır, çok uzun başlıklar yazmayın.

Makale Linki (URL’si)

Makalenizin linki mesela Kod Düzenleme Programları hakkında yazdığım makale ile örnek vereceğim  http://dogukanaltindag.com.tr/kod-duzenleme-programlari/ Kırmızı alan Anahtar kelimeyi içermelidir.

Makale’nin Meta Kısmı

Seo uyumlu makale yazarken makalemizin meta kısmının anahtar kelimelerimizi içermesi de büyük önem taşır. Anahtar kelimeleri girerken 160 karakteri aşmamasına özen göstermelisiniz. Ayrıca açıklama kısmında da anahtar kelimenizi kullanabilirsiniz.

Makale İçi Başlık Kısmı

Makalenizin başlığında anahtar kelimede H1 etiketini kesinlikle kullanmalısınız. Makaleniz hakkında açıklama kısmını ise H2 etiketi ile yazabilirsiniz alt başlıklarda var ise H3 ve H4 etiketleri kullanılabilir..

  1. sosyal medya yönetimi

    Seo uyumlu makaleyi iyice açıklayan bir yazı bulmak zor ama bunu bayağı beğendim başta zor olsa da zamanla alışıyor insan.

  2. inşaat hukuku

    Teşekkür ederim. Biraz daha uzun yazmam gerekiyormuş, onu öğrendim.

Bir cevap yazın