Kod Düzenleme Editörleri

Kod Yazarken Kullanabileceğiniz İşinizi Kolaylaştıracak En İyi Kod Düzenleme Programları

Yazılım işlerine yeni başlayan veya uzun zamandır yazılım işleri içinde olanlarin işini kolaylaştıran ve sizleri yormayacak bir  şekilde kod yazmanızı sağlayacak 3 tane kod düzenleme programları nı sizlere tanıtacağım.  Bende bu işlere başladığım zaman ilk olarak Notepad++ programını kullandım oldukça güzel eklentileri ile kod yazarken işimi kolaylaştırdi.

Şimdi paylaşacağım 3 muhteşem kod düzenleme programı işlerinizi kolaylaştıracak ve sade görünümü ile hevesinizi arttıracak kod düzenleme editörleridir.

1- Sublime Text

1

İşte Sublime Text benim kod duzenleme editorleri arasında düzenli olarak kullandığım ve oldukça beğendiğim ve sizlere tavsiye edebileceğim kod düzenleme programdır. Program ilk olarak MacOS işletim sistemi kullananlar için yapıldı ve büyük ilgi görünce diğer işletim sistemleri için de kullanıma açıldı. Tasarım açısından kod düzenleme programları arasında en sevilen kod editörü kesinlikle Sublime Text diyebilirim.

2- Brackets

3

Brackets ise açık kaynak kodlu olarak geliştirilmeye açık bir programdır muhteşem tema, eklenti ve sık sık gelen güncellemeleri ile oldukça güzel ve kullanışlı bir kod düzenleme programı dır.

3- Notepad++

2

Notepad ++ ise yazılıma yeni yeni başlayan arkadaşların benim gibi genellikle kullandığı ilk program olarak gönüllerimizde taht kurmuş bir Kod düzenleme programıdır.Bir Brackets gibi Tema desteği sunmuyor fakat geçiş bir Eklenti desteği ile yine işinizi kolaylaştıracağından eminim.

Kod Düzenleme Editörlerini Buradan İndirebilirsiniz.

Sublime Text

Notepad ++

Brackets

 

  1. Alternatif kod düzenleme editörleri sunmuşsun.Eğer ileride bir daha aklıma gelirse kesinlikle bu sayfadan bakacağım alternatif kod düzenleme programlarına.

Bir cevap yazın